Základní informace
...
Typ řádku je po vytvoření alespoň jednoho řádku plněn automaticky z nastavení “Typ úlohy projektu” z Úloh projektu
Fakturovatelné - podklad k fakturaci, ze kterého tvoříme faktury, tedy ten správný typ
Rozpočet - řádek ovlivňující pouze rozpočet
Plán i fakturovatelné - prozatím nevyužíváme
Datum plánování - datum, kdy je zadán fakturační doklad a musí spadat do fakturačního období. Tedy pokud chci, aby se fakturační podklad objevil na faktuře s DUZP v únoru, který zadávám v březnu, toto datum může být kdykoliv v rozmezí 01.02. - 28.02.
Typ - Finanční účet
Číslo - číslo účtu vybereme podle dané služby, kterou chceme fakturovat, rozeznáváme tyto finanční účty:
Popis hlavičky - volitelné pole, které je uvedeno v hlavičce prodejní faktury, např. “Za servisní služby v období 01.02. - 28.02. vám fakturujeme”. Není třeba uvádět číslo smlouvy nebo objednávky, to je plněno na faktuře automaticky z pole “Číslo externího dokladu” vyplněného na projektu nebo úloze projektu
Popis - text, který zákazník uvidí v řádku prodejní faktury. Systémem je vložen název finančního účtu, ale je zde možnost tento řádek přepsat, např. “Servis 23/02 na projektu XXX”.
Množství - základní hodnota je 1, pokud se však rozhodneme na fakturu umístit počet hodin nebo MD, množství je nutné vyplnit reálnou hodnotou fakturovaných hodin nebo MD
Kód měrné jednotky - měrná jednotka, kterou zákazník uvidí na faktuře, např. hodina nebo MD
Jednotková cena - cena za jedno množství měrné jednotky, případně celá částka řádku prodejní faktury, nejsou-li měrné jednotky použité
Částka na řádku - vypočítá se z množství vynásobené jednotkovou cenou
Vydáno - toto pole zaškrtneme tehdy, když jsou podklady připraveny k fakturaci za konkrétní období, pouze vydané podklady budou systémem brány v potaz při tvorbě prodejních faktur! Více níže.
Fakturovaná částka (LM) - za pomoci tohoto pole jsme schopni určit, zda už byl tento fakturační podklad zaúčtován a zaslán zákazníkovi. Pokud je toto pole vyplněno, finance už vytvořili prodejní fakturu, kterou zaúčtovali a zaslali zákazníkovi
...
Princip je takový, že do řádku plánování je možné vyplnit šablonu časového rozlišní. Po jejím vyplnění nebo při změně datumu plánování či částky systém vždy aktualizuje dané časové rozlišení.
Kdykoliv dojde v řádku plánování projektu ke změně šablony časového rozlišení, ke změně částky (ať už úpravou množství nebo jednotkové ceny) nebo k úpravě datumu, tak systém vždy přepočítá plán časového rozlišení dle nastavení příslušné šablony.
Proto je doporučeno aktuální časové rozlišení kontrolovat a případně manuálně upravovat, až když je řádek plánování projektu plně a správně nastaven.
Aktuálně platné rozlišení pro daný řádek si lze zobrazit přes 3 tečky v příslušném poli.
...